Leczenie zębów w naszym gabinecie – Stomatologia

gabinet dentystyczny

Implanty zębów – co warto wiedzieć?

W naszych gabinetach stomatologicznych szczególnie dużo uwagi poświęcamy endodoncji oraz implantologii. Mamy duże doświadczenie w tych dziedzinach, nasi stomatolodzy radzą sobie nawet z bardzo trudnymi przypadkami. Chętnie podejmujemy się wykonania protez oraz implantów zębów. Naszym dentystom można zaufać. Chętnie udzielimy Państwu dodatkowych informacji podczas wizyty w naszym gabinecie.

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe

Jednym z zabiegów często wykonywanych przez dentystów jest leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu z wnętrza zęba chorej lub martwej miazgi i zapełnianiu wolnej przestrzeni odpowiednim materiałem leczniczym. Doświadczony dentysta dzięki endodoncji może uratować przez ekstrakcją nawet bardzo chory ząb. Zaawansowane rozwiązania stomatologiczne oraz taki sprzęt jak mikroskop endodontyczny, endometr, RTG pomagają bezpiecznie przejść przez cały proces leczenia kanałowego. W naszej klinice stomatologicznej, poza wyżej wymienionym sprzętem, posiadamy również z urządzenie do wtłaczania ciepłej gutaperki, dzięki czemu kanały korzeniowe zostają szczelnie i dokładnie wypełnione.

Chirurgia stomatologiczna

Oferta naszych gabinetów obejmuje między innymi takie zabiegi, jak:
– usuwanie zębów
– resekcja wierzchołków korzeni
– usuwanie torbieli
– hemisekcja
– odbudowa kości – tzw. sterowana regeneracja kości
– przeszczepy dziąseł
– pokrywanie recesji korzeni
– zabiegi plastyczne na kości i tkankach miękkich.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywane są w znieczuleniu miejscowym zapewniającym komfortowe leczenie wolne od bólu. Posiadamy specjalistyczny sprzęt do diagnostyki RTG taki jak radiowizjografia cyfrowa, mikroskop i lupy, który pozwala nam dokładnie kontrolować przebieg leczenia i jego wyniki.